Jdi na obsah Jdi na menu

Výcvik poslušnosti

Kurz je určený pro maximální počet 6 cvičících psů, aby bylo možné se všem věnovat.

Výcvik poslušnosti probíhá v Srnojedech na louce, v terénu a na cvičišti v Prachovicích. Dále probíhají výcviky v terénu v Pardubicích.

V tomto kurzu se naučíme správné přivolání, chůzi na vodítku, chůzi u nohy, odložení, povely - sedni, lehni, vstaň, stůj..... vše dle Vašeho přání. Dále se zaměříme na socializaci, výchovu a na to, jak se svým psem správně komunikovat ;)

Pojem socializace se dnes trochu zvrtl a všichni si myslí, že socializace znamená pustit svého psa mezi ostatní psy, ať si hraje, ať se učí, ať se naučí řešit situace. U nás probíhá socializace řízená, nenecháme zde nikoho šikanovat a většinu "řešení problémů" přebírá majitel, nikoli pes. Nejsem názoru, že by každý pes měl být kamarád s každým.. Proč by měl? Jsem ale názoru, že každý pes by měl zvládnout přítomnost jiného psa a nedělat hned bububu, do přímého kontaktu ale vůbec nemusí přijít. Vše je o pochopení daného psa, neexistuje jednotný návod pro všechny.  

Jde mi primárně o vztah majitele a psa, proto nejsou psi nuceni do cviku násilím, vše je jim i Vám vysvětleno, beru ohledy na potenciál plemene a dle toho se s pejskem pracuje. Nejsem vyloženě zastánce nějaké metody výcviku, ale vše se snažím Vám i psovi vysvětlit tak, aby to fungovalo. Nicméně u nás neuvidíte, že bychom nějakého psa vyškrcovali, vycukávali, mlátili či jinak hrubě se k němu chovali! 

posl.jpg